Doğal Bir Antioksidan Bal

Doğal bir antioksidan özelliği olan bal tüketildiği zaman cilde zararlı olan bütün bileşenler ile önemli bir mücadele verir ve toksinlerin vücut içerisinden atılmasını sağlar. Son olarak da bal cilt yaralanmalarına uygulanırsa çok daha hızlı iyileşme süreçleri gözle görülür.

Bal ile hazırlayabileceğiniz bazı yüz maskelerine gelirsek balı elma sirkesi ile kullanırsanız son derece faydasını görürsünüz. Bir kap içerisine bir yemek kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı sirke atın ve bu karışımı cildinize sürün. Bu maskeyi bir hafta uyguladığınızda cildinizdeki sivilce ve aknelerin oldukça ufaldığını ve zamanla yok olduğunu göreceksiniz. Eğer bu maskeyi yağlı cilt tipleri uygulayacaksa içerisine biraz limon da katabilirler bu saye de cildin yağ dengesi daha hızlı bir şekilde dengelenmiş olacaktır.

Bir diğer tarifimiz de bal ile yulaf maskesidir. 1 yemek kaşığı organik bal ve 1 yemek kaşığı toz badem ile 2 yemek kaşığı yulafı bir araya getirin. Bunun içerisine de bir tatlı kaşığı limon katın. Bu maskeyi cildinize uyguladığınzda cildinizdeki gözeneklerin zamanla temizlendiğine şahit olacaksınız. Ayrıca cilde sıkılaşmada yapacağı için oldukça parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*