Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

 

Yüksek ısıya maruz kalan ve nem dengesini kaybeden saçlar canlılığını yitirir ve yıpranır. Saç tellerinin sertleşmesi ve gücünü kaybetmesinin bir nedenidir bu durum. Saç derisi ve saç tellerinin güçlenmesi için nem yüklemesi adı verilen nemlendirme yapmak en çok tavsiye edilen yöntemdir. Bu yöntem saçın yumuşamasını sağlayacak, sertliğini azaltacaktır. Şampuan seçimi yaparken nem değeri yüksek şampuanlar seçmek saçı kontrol altına almanızı sağlar. Saçınızdaki nem dengesini bozmamak için saç yıkamayı bir gün arayla yapabilirsiniz. Böylece saçlardaki incelme daha az bir seviyeye düşecektir.

Saç bakım yağları düzenleme etkisi yüksek içerikler sunar. Saç bakım yağı seçerken doğal özlerle hazırlanmış saç bakım yağlarını seçmeye özen gösterin. Doğal saç bakım yağları ile saç diplerinize masaj yapın. Bunu banyo sırasında yapabilirsiniz. Banyo sonrası saç kurutma işlemini mümkün olduğunca az bir süre ile sınırlayarak saçın yıpranmasını önleyebilirsiniz. Saçları doğal olarak kurutmak her zaman daha akıllıca bir yöntemdir. Saç kurutmaya havlu ile devam edebilirsiniz. Bu şekilde saçların fazla ısıya maruz kalması engellenmiş olacaktır.

 

Profesyonel saç bakım markalarının içerisinde saç serumları bulunur. Saç serumları içerdiği etken maddeler sayesinde saç derisi için vitamin ve koruma sağlar. Aynı zamanda saçın yumuşamasını sağlayarak saçı hacimlendirir ve dolgun gösterir.

Saç bakım ürünlerinin orjinal olmasına ve içeriğine dikkat edin. İhtiyacınız olan saç bakım ürünlerini satın alırken tikokupon indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin saçhane indirim kodu sayfasında bulunan promosyonlar ve promosyon kodları ile dünyaca ünlü markaların saç bakım ürünlerini ekstra indirimle satın almak mümkün. Online alışverişlerde geçerli olan bu ek indirimler sayesinde zamandan ve bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*