Estetik Cerrahi de Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Özellikle bayanlarda bölgesel yağlanma çok fazla ortaya çıkan bir sorundur. Belli bölgelerde yığılıp kalan yağlar şekil bozukluklarına neden olur. En çok göbek ve kalça yağları bayanların en çok şikâyet ettiği yağlanma bölgeleridir. Bu bölgelerdeki yağları eritip fit olabilmek için çeşitli diyetler, ağır spor egzersizleri, değişik zayıflama ilaçları kullanılır. Fakat tüm bunlardan sonuç alınamadığında son çare Yağ Aldırma ameliyatı olmaktır.

Yağ Aldırma Nasıl Yapılır

Yağ Aldırma işlemi bir çeşit estetik ameliyattır. Bu nedenle normal ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat olmanıza bir mani olup olmadığını anlamak için bir dizi testten geçersiniz. Tansiyon, şeker gibi problemleriniz varsa dengelenerek ameliyat günü seçilir. Ameliyat günü yağ alma işlemi yapılacak bölgeler lokal anestezi yöntemi ile uyuşturulur. Sonra yağları parçalayan ve ağrıları dindiren bir ilaç enjekte edilir. Yağ alınacak bölüm çizilir ve b bölgeye 3-5 mm lik kesiler atılır. Bu kesilerden girilerek vakum yöntemi ile yağlar çekilir. Yağ alma işlemi bittiğinde bu açılan kesiler estetik olarak dikilir.

Yağ Aldırma Sonrası İyileşme

Yağ Aldırma ameliyatı sonrası 3-4 gün içinde sargılarınız alınır ve özel bir korse giymeniz istenir. 5 hafta süreyle bu korse mutlaka takılması gerekiyor. İlk haftalarda morluklar ve şişlikler olabiliyor. 4 hafta içerisinde bunlar yok oluyor. 5 ay içinde tam bir iyileşme sağlanır ve incelmeyi bariz bir şekilde görürsünüz. Artık yağlar gitmiştir ve fit bir vücuda sahip olursunuz. Burada dikkat etmeniz gereken yağ aldırma ameliyatını iyi bir estetik merkezinde ve işinde uzman iyi bir estetik cerrahi uzmanına yaptırmalısınız. Yağ aldırma sonrası sorun yaşamak istemiyorsanız inceleyip araştırıp en uygun merkezi bularak ameliyat olunuz. Sağlıklı ve güzel günler dileriz.

Peki Butt lifting ne demek?

Popo yağ enjeksiyonu ameliyatı özellikle santral vücut bölgesini şekillendirme ameliyatıdır. Yani bel popo ve üst bacak yeniden şekillendirilir. Bunun bir diğer adı ise Brezilian Butt Lift yani popo kaldırma ameliyatıdır.

BBL nedir Brazilian?

Brezilya Poposu Ameliyatı Brazilian Butt Lift, poponuzda daha fazla dolgunluk yaratmaya yardımcı olmak için yağ transferini içeren popüler bir estetiktir.

Safe BBL nedir?

Safe BBL ( Güvenli Brezilya Popo Estetik ) nedir? Yukarıda bahsettiğim gibi alınan yağların cilt altı ve kas arasındaki güvenli bölgeye enjekte edilmesiyle yapılan popo büyütmesine güvenli brezilya popo estetik denir. Ameliyat bu şekilde yapıldığı takdirde hastada herhangi bir emboli riski oluşmaz.

Avrupa’da en çok aranan Brazilian Butt Lift cerrahı kimdir?

Araştırmalarımıza göre en çok aranan Brazilian Butt Lift cerrahlarından biri de Dr. Fatih Irmaktır… Yaptığı başarılı operasyonlar ile adını duyurmuş bulunmaktadır. Best BBL surgery in Turkey kelimesinde Avrupa’dan sonuçlarda ilk sayfada yer almaktadır….

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*